SIKÇA SORULAN SORULAR

Panjur Kapak Hakkında Merak Ettikleriniz

Panjur kapak son dönemde yaygınlaşan uygulama alanlarıyla neredeyse tüm mobilya dolaplarına uygulanabilecek retro panjur görünümlü bir kapak çeşididir. Panjur Kapağın diğer kapaklara göre avantajı öncelikle şık oluşudur, ayrıca arkası tamamen kapalı olmadığı için nefes alan mobilyalar yaratmanızı sağlar.

Panjur Kapak ham MDF ve istenilen tüm masif ağaç çeşitlerine uygulanabilir. MDF Panjur Kapaklar 18mm 22mm ve üzeri tüm MDF kalınlıklarına uygulanabilir. Lake boyanacak kapaklar için MDF en uygun malzeme olduğu gibi, pinoteks veya eskitme panjur kapaklar için biz masif ahşabı önermekteyiz.

Yıllara meydan okuyan görüntüsüyle ahşap kepenk, dış cephe cam ve balkon gibi yerleri kapatmak, kendinize daha özel bir alan yaratmak ve bunu yaparken havadan da faydalanmak için kullanılan ahşap dış cephe kepenkleridir. Dış cephe ahşap kepenkler tamamen masif ağaçtan üretilir.

Ahşap kepenklerin için standart kullandığımız malzeme Sibirya Çam ağacıdır. Fakar isteğe göre İroko, Limba, Franke, Kayın ve daha bir çok çeşit ithal ve yerli ağaçtan yapılabilir.

Panjur Kapak yapısı gereği diğer kapaklara nazaran üretimi daha karmaşıktır. Yan serenleri 7cm olarak üretilir fakat alt ve üst serenleri her ölçü için 1cm aralığında değişiklik göstermektedir. Panjur kapaklar için kullanılan iç panjur yaprağı malzemesi standart 6mm dir. Fakat kapağın eni 50cm üzerine çıktığında bu yapraklar risk teşkil edeceğinden daha geniş kapaklar için 8mm MDF de kullanılmaktadır.

Ahşap Kepenklerin yan seren ölçüleri isteğe bağlı olarak 5cm-10cm arasında değişir. Yan serenlerin kalınlığı standart 42mm olup içerisinde kullanılan panjur yaprakları 10mmdir. Ahşap Kepenkler tamamen geçme zıvana ile birleştirilir. Tıpkı Panjur Kapaklarda olduğu için alt ve üst serenleri verilen ölçüye göre değişiklik gösterir.